MotywacjaRady trenerówStyl życia

Poznajcie historię naszego trenera Piotra!

Piotrek

Piotrek zmaga się z ciężką chorobą stawów, pomimo rad lekarzy dotyczących znalezienia pracy biurowej i prowadzenia „spokojnego” trybu życia wytrwale dąży do celu i motywuje swoich podopiecznych! 😊

Przeczytajcie jego historię i odpowiedzcie sobie na pytanie – jaką Wy macie wymówkę, żeby nie ćwiczyć regularnie?

„Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK) zdiagnozowano u mnie jak miałem 19 lat – choroba objawiła się w ostrej postaci, praktycznie z dnia na dzień i wyłączyła z normalnego funkcjonowania na rok. Zabrzmiało to dla mnie jak wyrok, ponieważ od dziecka byłem mocno związany ze sportem.
Po konsultacji z lekarzem i wizycie w szpitalu wdrożono leczenie sulfosalazyną oraz innymi lekami. Tam doradzano mi, abym znalazł pracę biurową i unikał wszelkiej aktywności, tłumacząc tym, że ból oraz osłabiona odporność, nie pozwolą mi normalnie funkcjonować i pracować fizycznie.

W miarę upływu czasu, gdy leczenie zaczęło przynosić efekty,a mój zakres ruchów się zwiększył, zacząłem chodzić na siłownie i basen. Systematyczna i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna oraz zmiana nawyków lifestylowych, pozwalają cieszyć mi się pełnią zdrowia i dobrą kondycją fizyczną aż do dziś.

Okazuje się, że przy ZZSK ruch jest zbawienny – może zmniejszyć lub zahamować dolegliwości i zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.
Praktycznie codziennie staram się wykonać chociaż minimalną aktywność fizyczną, wiedząc, że choroba może nasilić się w każdej chwili. Jest to dla mnie na tyle motywujące, ze dzisiaj mogę pracować jako trener personalny i dzielić się z podopiecznymi swoją wiedzą i doświadczeniami.”

Jesteśmy dumni z tego, że Piotrek jest częścią naszej ekipy, z całego serca go wspieramy i trzymamy kciuki 🙂

Udostępnij:

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane, oznaczone są *