MetamorfozyMotywacja

Metamorfoza Marty: efekty 3-miesięcznego challengu

metamorfoza Marty

Mniej kilogramów, mniej tkanki tłuszczowej, a w zamian – płaski brzuch, smukła sylwetka, nowe nawyki żywieniowe i większa pewność siebie. Zobaczcie spektakularną metamorfozę Marty w 12 tygodni!

Jeszcze kilka miesięcy temu Marta Ossolińska nie przypuszczała, że organizowany przez FitAdept i Gym Hero konkurs  w tak pozytywny sposób wpłynie nie tylko na jej sylwetkę, ale także na jakość życia. Podczas pierwszego spotkania z opiekunem FitAdept z uśmiechem wspomniała, że trudno jej uwierzyć, że 3 miesiące wystarczą by z większą pewnością siebie walczyć o swoje marzenia i osiągnąć pełne zadowolenie ze swojej sylwetki. I choć inni nie dostrzegali w jej figurze mankamentów, ona sama nie umiała poradzić sobie z jednym kompleksem.

(…) mam już dość zbyt dużej tkanki tłuszczowej na brzuchu i ciągłego wciągania go lub chowania za torebką/poduszką – pisała w zgłoszeniu konkursowym na metamorfozę.

Marta wygrała organizowany przez FitAdept i Gym Hero konkurs na 12-tygodniową metamorfozę. Program zakładał, że przez 3 miesiące będzie ćwiczyła z trenerem personalnym (3 razy w tygodniu) i stosowała się do jego wszystkich zaleceń.

Jak wyglądał program FitAdept Challenge?

  • Treningi: 3 razy w tygodniu z trenerem FitAdept Piotrem Podczaskim
  • Dieta: na początku Marta wysyłała zdjęcie każdego posiłku do trenera – nauka prawidłowego żywienia, wyboru produktów itd. W późniejszym etapie programu został wprowadzony rozpisany przez dietetyka FitAdept konkretny jadłospis – dostosowywany do preferencji żywieniowych Marty. W ostatnich 3 tygodniach dodatkowo Marta wysyłała zdjęcia każdego posiłku do opiekuna FitAdept (wzmożona kontrola i motywacja pozwoliły na pełne stosowanie się do diety, bez najmniejszych odstępstw)
  • Prace domowe: trener zadawał Marcie prace domowe np. dodatkowe cardio
  • Motywacja i wsparcie: Marta była w stałym kontakcie z trenerem Piotrem oraz opiekunem FitAdept – w chwilach zwątpienia zawsze mogła zasięgnąć porady
  • Kontrola efektów: co tydzień Marta robiła zdjęcia swojej sylwetki. Zawsze w tym samym dniu tygodnia i o tej samej porze dnia, w tym samym miejscu i w tym samym stroju. Co 2 tygodnie trener wykonywał pomiary obwodów oraz sprawdzał wagę. Dodatkowo przed metamorfozą i po niej Marta wykonała zleconą przez FitAdept analizę składu ciała, a także sama kilkukrotnie w trakcie programu sprawdzała pomiary na urządzeniu Tanita.

jak skutecznie schudnąć

Cele postawione przez trenera

Program Marty prowadził doświadczony trener personalny – Piotr Podczaski. Na samym początku challengu, po dokładnym wywiadzie i pierwszym treningu, określił realne cele na 3 miesiące współpracy.

Cele: pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha, spadek wagi o 8 kg

21397095_1729107803808852_558441836_n

Jak wyglądały treningi?

W pierwszym miesiącu koncentrowaliśmy się na czuciu głębokim, wyprostowaniu postawy i technice wykonywania ćwiczeń. Był to miesiąc adaptacyjny. W kolejnych tygodniach treningi skupione były na poprawie siły i kondycji oraz wytrzymałości mięśniowej. Ostatni miesiąc to treningi o zwiększonej intensywności, dodatkowo wprowadziłem także cardio w dni wolne od treningów co pomogło  osiągnąć maksymalne efekty w zakresie spalenia tkanki tłuszczowej – tłumaczy Piotr Podczaski.

 Efekty 3-miesięcznego challengu

Data Start 26.05.2017 Pomiar 1 – 07.06.2017 Pomiar 2 – 14.07.2017 Pomiar 3 – 21.08
Waga 63 kg 59 kg  57 kg 54,5 kg
Pas 81 cm 78 cm 78,8 cm 74 cm
Biodra 93 cm 91 cm 86.7 cm 84,5 cm
Udo L41 P39 cm L40,1 P40,9 cm L39, P38.5 cm L36,5 P37,8 cm
Talia 72,2 cm 71,5 cm 67.7 cm 64,5 cm

1 tydzień (1)

Efekty:

Kilogramy: 8,5 kg mniej
Obwód bioder: 8,5 cm mniej
Talia: 7,7 cm mniej
Obwód pasa: 7 cm mniej
Udo lewe: 4,5 cm mniej
Udo prawe: 1,2 cm mniej

Łącznie 29 cm mniej!

IMG_0352a

Dodatkowo wykonywane były analizy składu ciała.

Urządzenie Tanita, pomiar 1 z dn. 1.05.2017 (przed metamorfozą), pomiar 2 z dn. 18.08.2017 (tydzień przed zakończeniem metamorfozy)

Projekt bez tytułu (16)

  • Wiek metaboliczny: 12 lat mniej
  •  Tłuszcz: 9,9% mniej 
  •  Masa tłuszczu: 7,1 kg mniej
  • Masa mięśni: 1,2 kg więcej 
  • Wskaźnik tkanki trzewnej: z poziomu 2 na poziom 1

Urządzenie Tanita, pomiar 1 z dn. 1.05.2017, pomiar 2 z dn. 18.08.2017 (tydzień przed zakończeniem metamorfozy)

Masa tłuszczu i mięśni w poszczególnych segmentach ciała Przed i Po 

Projekt bez tytułu (17)

Projekt bez tytułu (18)

Zmniejszenie tkanki tłuszczowej w korpusie o 4,8 kg, zwiększenie masy mięśniowej o 0,9 kg

1 tydzień (2)

Po 3 miesiącach….

12 tygodni to czas ciężkiej pracy nad sobą, czas budowania  pewności siebie, odkrywania pokładów energii, zmagania z małymi słabościami. Marta była bardzo wytrwała, nie opuściła nawet jednego treningu przez cały okres programu. Najtrudniejsza była zmiana nawyków żywieniowych, jednak i z tym podopieczna Piotra świetnie sobie poradziła.

Dziś – z bardzo krytycznej wobec siebie osoby, Marta zmieniła się w zadowoloną z własnej sylwetki i dzięki temu szczęśliwszą kobietę. Kompleks, który towarzyszył jej od dawna .pozostał jedynie wspomnieniem, które motywuje do dalszego zdrowego stylu życia.

Silne ciało, to silny umysł.  Przełamywanie fizycznych barier podczas treningu przypomniało mi o ogromnych pokładach uporu, odwagi i determinacji, którymi się cechowałam, a które z pewnych względów zostały odłożone „na półkę’. Cieszę się, że dzięki #fitadeptchallenge je odkurzyłam. Dzięki temu mam więcej siły do podejmowania nowych wyzwań i co ważne motywacji szukam w sobie a nie „na zewnątrz”.

 

IMG_0352a

 

Niebawem zobaczycie video, z którego dowiecie się więcej o metamorfozie Marty.

 

IMG_0360a

Udostępnij:

1 comment

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane, oznaczone są *